Jak zamknąć konto w banku BGŻ Optima?

Jak zamyka się konto w BGŻ Optima

Daliście się kiedyś złapać na promocję konta oszczędnościowego w banku BGŻ Optima? Jeśli tak, i jeśli to już było jakiś czas temu to pewnie zauważyliście, że warunki znacznie zmieniły się od tego czasu. W reklamach dopieszczani są tylko nowi klienci możliwością założenia Lokaty Bezkarnej oferującej niezły, jak na warunki rynkowe procent. Są też promocje dla aktualnych klientów, może nie tak dobre, ale niezłe tylko, że obowiązują jedynie dla nowych środków więc koniec końców jest to interes mało opłacalny. W tej sytuacji może warto zainteresować się tym, jak zamknąć konto BGŻ Optima i przenieść pieniądze w inne miejsce.

Zamykanie konta BGŻ Optima – jak to zrobić

Jeżeli zastanawiacie się w jaki sposób zamyka się rachunek bankowy w BGŻ Optima to nie jest to bardzo skomplikowaną sprawą, choć na pierwszy rzut oka ciężko się do niej „dokopać”. W każdym razie jeden telefon do banku wystarczył, aby dowiedzieć się, że likwidacja oszczędnościowego konta BGŻ nie jest bardzo skomplikowana. Aby to zrobić, trzeba po zalogowaniu na rachunek przejść do sekcji Wiadomości i tam wysłać do administratorów wiadomość z informacją o tym, że konto chce się zamknąć. Ważne jest, żeby wpisać tam, że wypowiada się umowę prowadzenia rachunku i to powinno załatwić sprawę.

Co zrobić z oszczędnościami i gdzie ulokować pieniądze?

Jeśli już konto w BGŻ Optima zostanie zamknięte, to pozostaje pytanie o to, co zrobić z oszczędnościami, które do tej pory mieliśmy na nim zgromadzone? Jaka jest odpowiedź? Najlepiej skorzystać z promocji w innym banku, który akurat oferuje dobre warunki swoim klientom. Aktualnie np. dosyć korzystne lokaty pozwala założyć Alior Bank, w którym środki można ulokować na 2, 50%, 2,75% lub 2,85% w zależności od długości. Dobrze też wygląda np. oferta oprocentowania konta oszczędnościowego w ING Banku Śląskim, na którym możemy dostać 2,5%. W obu przypadkach promocja dotyczy tylko nowych środków wpłaconych do banku, ale wiadomo, że kiedy otwieramy konto, to wszystkie takie są.

A co kiedy promocja się skończy? Wtedy szukamy kolejnego banku oferującego dogodne warunki dla osób chcących ulokować swoje oszczędności. Promocje lokat bankowych są dosyć częste i nie ma tu sensu być zbyt lojalnym klientem, przynajmniej jeśli nie chce się za to zbyt dużo płacić.

Leave a Comment