BGŻOptima – oprocentowanie lokat, konta i polis

BGŻOptima odsetki od lokat - wysokośćOpisywaliśmy już tutaj wcześniej jak przebiegać ma zakładanie konta BGŻOptima, teraz zajmiemy się tym, co w przypadku tego rodzaju usług finansowych jest zdecydowanie najważniejsze. Mamy tutaj na myśli oczywiście to, jakie oprocentowanie lokat i ile ich rodzajów oferują w tej instytucji finansowej. Postaramy się prześledzić jak te sprawy wyglądają tutaj na tle rynku, który ostatnio staje się w tej materii coraz bardziej konkurencyjny. Wymienimy też dostępne tam produkty, bo są to także wygodne konta oszczędnościowe pozwalające łatwo wypłacać i wpłacać środki oraz specjalne polisy, które jeszcze pozwalają uniknąć płacenia tak zwanego podatku Belki obniżające znacząco zyski.

Jak ulokować pieniądze na BGŻOptima: konto, lokata, polisa

We wcześniejszym tekście, dla wszystkich amatorów oszczędzania opisaliśmy dokładnie i krok po kroku jak założyć konto BGŻOptima, które naszym zdaniem jest jedną z opcji, którą na pewno powinny rozważyć wszystkie osoby posiadające tzw. zaskórniaki. Nie przedstawiliśmy jednak tam sprawy prawdopodobnie najistotniejszej, mianowicie takiej, jakie możliwości lokowania pieniędzy daje opisywana w tamtym tekście usługa i ile można na nich zarobić. A głównie właśnie to powinno być kryterium jej ewentualnego wyboru. Sposobów trzymania pieniędzy tam jest kilka, niżej postaramy się pokrótce omówić wszystkie. BGŻ w ramach tego rachunku oferuje oszczędzającym.

  • Oprocentowane konto oszczędnościowe – to sprawa podstawowa, z racji tego, że nie jest to zwykły ROR, leżące na nim środki dają odsetki, co prawda nie są one bardzo wysokie, ale i tak wypadają bardzo dobrze na tle analogicznych usług oferowanych przez inne podmioty działające na tym rynku. Dokładnych wartości nie będziemy tu podawać, ale zawsze można je sprawdzić na witrynie bgzoptima.pl, gdzie powinny być najbardziej aktualne, bo przecież w czasie ulegają zmianie, wraz ze zmianami sytuacji na rynku. Dla przykładu jednak, jeżeli ktoś posiada 20 tys. złotych i chce je na takim rachunku ulokować, to w opisywanej tutaj instytucji finansowej dostanie teraz 6,3% odsetek, natomiast w przypadku analogicznego konta w mBanku zysk będzie wynosił już tylko 3,5%, a więc niemal o połowę mniej, czyli różnica jest naprawdę niebagatelna.
  • Korzystne lokaty terminowe – następna z opcji, które umożliwiają tam sensowne ulokowanie środków. Do wyboru jest kilka standardowych przedziałów czasowych takiego oszczędzania: 3, 6, 12 i 24 miesiące, natomiast minimalna kwota, od której można z tego skorzystać, to 1000 złotych. Oczywiście im dłużej trzymamy tam środki, na tym lepsze odsetki możemy liczyć. Ale także w tym przypadku najważniejsze jest dla nas oprocentowanie lokat w BGŻOptima, a tu też jest całkiem dobrze. Co prawda nie ma sensu przytaczać tu dokładnych danych, ponieważ to może się zmieniać, jednak warto wspomnieć o tym, że o ile np. oferowany przez mBank mSawer daje aktualnie 4%, to w BGŻcie płacą od depozytów od 5,4 do 6%, a nowi klienci mogą dostać nawet 6,3%, więc o wiele lepiej. Mniej więcej od początku te dysproporcje tak właśnie się kształtują i można liczyć na to, że w bliższej przyszłości nie zostaną diametralnie odwrócone.
  • Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych – coś dla wszystkich osób, które preferują bardziej aktywne sposoby pomnażania środków i wolą żeby ich pieniądze pracowały na rynkach, co często może opłacać się znacznie bardziej, niż trzymanie pieniędzy w jednym miejscu, tyle że jednocześnie może wiązać się ze znacznie większym ryzykiem, o czym warto pamiętać. Wybierać można spośród 20 wyselekcjonowanych funduszy inwestycyjnych, które zajmują się zarabianiem na akcjach lub/i obligacjach polskich oraz zagranicznych. Owa propozycja jest jednak skierowana raczej do użytkowników długoterminowych.
  • Polisolokaty – to jeszcze jedna z opcji, którą mają do wyboru osoby gromadzące oszczędności. Ich główną zaletą jest to, że pozwalają na uniknięcie będącego zmorą wszystkich inwestorów podatku od zysków kapitałowych, czyli realnie da się dzięki niej zarobić niemal 1/5 więcej, niż w przypadku tradycyjnej lokaty o tym samym oprocentowaniu. Jednak wieść niesie, że Ministerstwo finansów już rozpoczęło prace nad zamknięciem tej ostatniej już furtki antypodatkowej.

Jak widać, możliwości lokowania środków jest tam całkiem sporo, w zasadzie można powiedzieć, że do kompletu brakuje tutaj tylko możliwości inwestowania w akcje na giełdzie papierów wartościowych, no ale jak to mówią, nie można mieć wszystkiego. Jeżeli tylko korzystne warunki utrzymają się tam przez dłuższy czas, a tak jest do tej pory od uruchomienia tej usługi, to z pewnością jest to jedna z bardziej atrakcyjnych propozycji na rynku. Zwłaszcza dla osób, które nie lubią podejmować dużego ryzyka.

Konto BGŻoptima – opinie o usłudze

Powyżej opisaliśmy niemal wszystkie usługi, z których można skorzystać w tym banku i trzeba przyznać, że opinie o BGŻOptima są całkiem dobre. Nie ma się temu co dziwić, bo wachlarz oferowanych tam rozwiązań jest zróżnicowany, a jednocześnie są one przejrzyste i pozbawione wielkiej ilości „haczyków”. Porównywalną ofertę trudno znaleźć w innych działających w naszym kraju instytucjach finansowych, zwłaszcza taką, która dedykowana byłaby wyłącznie dla oszczędzających i chcących to robić w bezpieczny sposób. Niebagatelnym jest także fakt, iż jest to darmowe konto bankowe, czyli nie ponosimy dodatkowych kosztów jego prowadzenia, a więc nasze oszczędności nie są uszczuplane przez różnego rodzaju prowizje i opłaty, które są zmorą większości RORów. Na uwagę zasługuje tu także bezpieczeństwo rachunku internetowego, który oferuje nam BGŻ. Transakcje na nim dokonywane mogą być autoryzowane za pośrednictwem kodów generowanych przez specjalny token albo przy pomocy jednorazowych haseł otrzymywanych w SMSach, a więc zastosowane nowoczesne rozwiązania, wykorzystywane w sektorze usług finansowych na całym świecie.

Podsumowując, można powiedzieć, że BGŻ Optima może być doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą podpisywać umów na żadne plany oszczędnościowe. Oferowane odsetki są przyzwoite, a paleta możliwości, w jakie możemy ulokować środki, spora. Do tego przez całą dobę mamy dostęp do zgromadzonych pieniędzy w każdej chwil możemy wydać dyspozycję darmowego przelewu środków na nasz osobisty ROR.

Leave a Comment