Zarabiaj i miej konto bez opłat

bank w domuNiektóre banki oferują nam lokaty nocne (tzw. overnight), które są wysoko oprocentowane, jednak watro w tym przypadku zwrócić uwagę na jeszcze inne aspekty takiej oferty. Może okazać się np., że na taką inwestycję trafia jedynie połowa środków zgromadzonych na naszym koncie. A co z tego wynika? To, że pracuje tylko 50 proc. oszczędności, czyli faktyczne oprocentowanie tego, co zgromadziliśmy jest dwa razy niższe niż sugeruje to reklama. Od sumy zgromadzonych środków zyskujemy jedynie połowę obiecywanych odsetek.

Przy tym okazuje się też, że gdy nawet posiadamy takie konto w sieci, to nie jest tak, że mamy czynny bank 24h, połowa naszych środków nie jest dostępna nocą. W takim przypadku może zdarzyć się sytuacja, że nie wszystkie szybkie przelewy będą możliwe do wykonania, a bywa to przecież często ważne. Co w takim razie powinny zrobić osoby, które chcą mieć bank całodobowy?

Dla tych ludzi dobrym rozwiązaniem wydaje się np. rachunek mBank, daje on w miarę wysokie odsetki na korzystnie oprocentowanych subkontach, jednocześnie możemy z nich łatwo podjąć pieniądze, by wykonać natychmiastowe przelewy o każdej porze, o której mamy na to ochotę. Dodatkowo plusem oferty jest to, że bank ten oferuje właściwie konta bezpłatne, a przez to nie musimy „wyrzucać” pieniędzy na opłaty bankowe.

Leave a Comment